Соблюдение единых сроков приёма документов для зачисления детей в 1 и 10 класс с 12 июня по 28 августа года приёма. График приёма документов в 1 и 10 классы, предусматривающий приём документов с понедельника по пятницу как в первой половине дня (с 8.00 до 13.00), так и во второй половине дня (с 15.00 до 20.00), а также в субботу.

З 9 мая па 1 чэрвеня 2019 года дваццаць чатыры вучні 5 “А” класа разам з настаўнікамі Івароўскай Наталляй Мікалаеўнай і Скляр Ігарам Уладзіміравічам  адпачывалі ў ДРАЦ “Жамчужына”. Надоўга запомніцца  чыстае паветра ў лесе, цудоўная прырода, добрая лячэбная база, трэнажоры, спартыўныя пляцоўкі, актыўны адпачынак, экскурсіі ў Бярэзінскі біясферны запаведнік, Віцебск, Полацк, Хатынь, Мінск, музей Вялікай Айчыннай вайны. Дзецям не было сумна. Яны прымалі ўдзел у мерапрыемствах і спартыўных спаборніцтвах, дзе не аднойчы станавілія пераможцамі (сведчанне гэтаму 22 граматы, дыпломы і 1 месца сярод усіх школ за перыяд адпачынку і аздараўлення).